круглосуточные займы онлайн на карту

ATRAKCJE

Na uczestników Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2013 czeka wiele atrakcji:

PARK ENERGETYCZNY
w tym interesującym miejscu każdy będzie mógł poznać nowoczesne technologie energetyczne prezentowane przez przedstawicieli firm związanych z tematyką wydarzenia oraz obejrzeć proste doświadczenia prezentowane przez studentów Wydziału Energetyki i Paliw.

KAMERA TERMOWIZYJNA
podczas ETZE będzie okazja zrobienia sobie niezwykłego zdjęcia termograficznego, dzięki któremu będą mogli państwo zobaczyć rozkład temperatury na swojej twarzy.

CIEKŁY AZOT
do poczęstunku dla wszystkich będą robione na miejscu lody z kawałków owoców zanurzonych w ciekłym azocie. Ponadto, przedstawiane będą inne ciekawe doświadczenia z ciekłym azotem w roli głównej.

ZWIEDZANIE WYDZIAŁU
w trakcie ETZE będzie możliwość obejrzenia laboratoriów i wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych dla Państwa warsztatach tematycznych, gdzie będzie możliwość czynnego uczestnictwa w prostych zajęciach laboratoryjnych.

WYJAZDY NAUKOWE
Przedmiotem wyjazdu naukowego jest Elektrownia Wodna Przewóz, zlokalizowana na rzece Wiśle w dzielnicy Nowa Huta. Jest to elektrownia przepływowa, wyposażona w dwa turbozespoły o łącznej mocy 4000 kW z turbinami Kaplana. Przekazano ją do eksploatacji w roku 1954.

KINO
przez cały czas trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii będzie możliwość uczestnictwa w otwartych pokazach filmowych prezentujących badania prowadzone na Wydziale Energetyki i Paliw AGH.

DLA NAJMŁODSZYCH
dla najmłodszych uczestników ETZE będą organizowane między innymi konkursy rysunkowe o tematyce energetycznej. Ponadto, dzieci będą miały możliwość zbudowania swojego własnego, prostego modelu silnika Stirlinga.

LOKOMOTYWA
Zwana potocznie „żyleta” znajduje się przed budynkiem Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (pawilon B-5). Podczas ETZE będzie możliwość wejścia do środka i zwiedzenia tego wspaniałego parowozu towarowego Ty2-559 serii Ty2. Maszyna waży 115 ton i jest długa na 23 metry.

SAMOCHÓD NA CNG
Kolejną atrakcją będzie Opel Combo na gaz CNG. Podczas wystawy (24 i 25.06) będzie istniała możliwość jego obejrzenia, zajrzenia pod maskę, porozmawiania ze specjalistą, może nawet przejażdżki.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.